Często zadawane pytania

 • Jak dbacie o jakość książek używanych w swojej ofercie?

  Przed wprowadzeniem książek do naszej oferty, każda z nich przechodzi przez proces kontroli jakości. Sprawdzamy ich stan ogólny, czy są kompletne, czy nie posiadają nadmiernych oznak zużycia, a także czy nie ma w nich nieodwracalnych uszkodzeń. Książki są magazynowane w suchym i ciepłym magazynie aby wyeliminować ryzyko powstania pleśni lub wilgoci. Staramy się oferować tylko książki w satysfakcjonującym stanie.

 • Czy można otrzymać spis książek znajdujących się aktualnie w ofercie?

  Ze względu na losowy charakter naszej oferty oraz regularne aktualizacje asortymentu, nie oferujemy spisu książek aktualnie dostępnych w ofercie. Zachęcamy jednak do regularnego sprawdzania naszej strony internetowej, aby być na bieżąco z aktualnie dostępnymi kategoriami.

 • Czy współpracujecie z bibliotekami, szkołami lub innymi instytucjami w zakresie odbioru/skupu księgozbiorów?

  Tak, współpracujemy z różnymi instytucjami, takimi jak biblioteki, szkoły, uczelnie czy domy kultury, skupując książki w atrakcyjnych cenach. Jeśli reprezentujecie Państwo bibliotekę i chcielibyście nawiązać współpracę, prosimy o zapoznanie się z naszą zakładką ,,skup książek".

 • Czy oferujecie sprzedaż książek na kilogramy? Czym różni się taki zakup od oferty standardowej?

  Tak, oprócz sprzedaży na sztuki, oferujemy również sprzedaż książek na kilogramy. Kupując książki na kilogramy kupujesz towar znacznie tańszy, aczkolwiek w żaden sposób nieprzesortowany przez nas. To oznacza że wśród zakupionych książek możesz trafić dosłownie wszystko, włącznie z książkami w nieco słabszym stanie.

 • Czy prowadzicie działalność charytatywną lub wspieracie organizacje non-profit?

  Jako hurtownia książek używanych, angażujemy się w działalność charytatywną i współpracujemy z różnymi organizacjami non-profit. Część naszych dochodów przeznaczamy na wsparcie wybranych inicjatyw społecznych i edukacyjnych. Regularnie wspieramy ruch Book Crossing poprzez finansowanie nowych publicznych biblioteczek a także nieodpłatnie je uzupełniamy.

 • Jak dbacie o środowisko w ramach swojej działalności?

  Jako hurtownia książek używanych, przyczyniamy się do redukcji odpadów, dając książkom drugie życie. Staramy się również minimalizować wprowadzanie nowych opakowań na rynek korzystając tylko i wyłącznie z kartonów pochodzących z kolejnego obiegu. W ciągu wielu lat naszej działalności nie wprowadziliśmy ani jednego nowego opakowania na rynek.

 • Czy mogę odwiedzić wasze magazyny i osobiście wybrać książki?

  Ze względu na charakter naszej działalności, nasze magazyny nie są otwarte dla klientów indywidualnych - ale bez obaw! Planujemy to zmienić w najbliższym czasie.

 • Czy mogę otrzymać rabat na zakup większej ilości książek?

  Jako hurtownia, oferujemy atrakcyjne rabaty dla klientów zamawiających większe ilości książek. Stosujemy cennik progresywny który automatycznie aktualizuje ceny w koszyku na niższe po dodaniu kolejnych pozycji i/lub zwiększeniu ilości. Im większa ilość, tym niższa cena jednostkowa.

 • Czy oferujecie książki w językach obcych?

  Oczywiście! Nasza hurtownia koncentruje się nie tylko na książkach polskojęzycznych. W stałej ofercie mamy książki obcojęzyczne takie jak:
  - Książki Anglojęzyczne
  - Książki Niemieckojęzyczne
  - Książki Rosyjskojęzyczne
  Okresowo do naszej oferty trafiają również książki w językach skandynawskich, czeskim, hiszpańskim, francuskim i innych.

 • Czy książki są w dobrym stanie?

  Dbamy o to, aby książki oferowane w naszej hurtowni były w jak najlepszym stanie. Stan książek może się jednak różnić - od książek starszych posiadających stempel biblioteczny/wykreślenie z księgozbioru po świeże i dobrze zachowane egzemplarze z prywatnych zbiorów. Niezależnie od wieku książki podczas kontroli jakości odrzucamy książki zawierające następujące defekty:
  - Brak okładki przód/tył
  - Wilgoć, zalanie, pleśń
  - Brak kartek/wypadające kartki.
  Dokonując u nas zakupu nie musisz się obawiać że książki będą posiadały którąś z wyżej wymienionych wad, a każda zakupiona książka jest pełnowartościowa nie tylko pod kątem wartości handlowej, ale również użytecznej.

 • Jak długo trwa realizacja zamówienia?

  Realizacja zamówienia zwykle trwa od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy zależy od wybranej opcji wysyłki, ilości, dostępności tematyk. Dokładamy wszelkich starań aby zamówienia trafiały do klientów w możliwie najkrótszym czasie. Jeżeli potrzebujesz paczki na konkretny termin, prosimy o taką informację w zamówieniu w sekcji ,,uwagi dodatkowe". Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby sprostać Twoim oczekiwaniom.

 • Czy mogę wybrać konkretne tytuły książek do zakupu?

  Niestety, nasza hurtownia oferuje książki sprzedawane w losowych paczkach. Nie ma możliwości wyboru konkretnych tytułów. Nasza oferta jest idealna dla osób poszukujących niespodzianek - chcących odkrywać nowe książki, antykwariatów, internetowych sprzedawców, zawartość naszych paczek również świetnie się sprawdzi jako element wystroju.

Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi?

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

InPost

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop